برنج دودی چیست

  برنج دودی چیست

در زمان های گذشته، با هدف خشک کردن، بالا بردن زمان ماندگاری برنج و به این دلیل که  دود مانع از رشد میکروب ها می شد این اقدام صورت می گرفت و یک روش نگهداری به حساب می آمد.

برنج دودی چگونه تهیه میشود ؟

در عصر حاضر عملیات خشک‌‌کردن در کارخانه‌های شالی‌کوبی با دستگاه مخصوص اُوِن یا خشک‌‌کن انجام می‌گیرد. و به منظور نگهداری طولانی نیز از قرص برنج یا روش های دیگر استفاده می کنند.
امروزه دودی کردن برنج بیشتر با هدف ایجاد تغییر در طعم و بوی برنج و از روی تفنن و تنوع در طعم و ذائقه این کار را انجام می دهند.

دودی کردن برنج بدین روش است که، با سوزاندن خرده چوب های بعضی از درختان مخصوص و قرار دادن کیسه های حاوی برنج به صورت آویزان شده در معرض دود و هدایت دود به سمت کیسه های برنج آن ها را دودی می کنند. این امر موجب بو وعطر خاصی در برنج می شود که اصطلاحا برنج دودی می گویند.

دود حاصل شده عطر و طعم خاصی به برنج منتقل می کند که البته ممکن است خوشایند تعدادی از افراد نباشد. اما طرفداران خاص خودش را نیز دارد. به طور کلی در مصرف این برنج می بایست طبع آن را شناخت تا با بهترین مصلح آن را سرو کرد. در ادامه طبع این برنج را نیز موردبررسی قرار داده ایم.


اگر قصد خرید برنج دودی با کیفیت و مطمعن را دارید مستقیم از تولید کننده(گروه ما) تهیه نمایید

کارشناسان ما 24ساعته اماده مشاوره و پاسخ گوی در امر خرید شما میباشند

9119109304